Najczęstsze pytania:

W jakim wieku piesek powinien pierwszy raz odwiedzić fryzjera?

Pierwsza wizyta w salonie powinna zostać przeprowadzona w wieku około 4 miesięcy, po kwarantannie poszczepiennej. Nie należy zwlekać z wizytą – młody piesek będzie musiał nauczyć się akceptować czesanie, kąpiel, dźwięki maszynki czy suszarki. Im szybszy kontakt pieska z groomerem, tym większe szanse na dalsze bezstresowe wizyty w salonie.

Jak często przyprowadzać psa do Pracowni Cztery Łapy?

Nie ma na to reguły. Podobnie jak u ludzi – idziemy do fryzjera wtedy,  kiedy jest taka potrzeba. Pamiętać jednak należy, że systematyczne wizyty w salonie nie tylko skracają czas zabiegów pielęgnacyjnych, ale również poprawiają kondycję sierści Pieska. Oszczędzają Mu także  stresu związanego z długim strzyżeniem lub trymowaniem .

Ile czasu zajmuje wizyta w Pracowni Cztery Łapy?

To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakiej kondycji  znajduje się jego szata, no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważne jest również to,  jaki charakter ma zwierzę.

Czy możemy wykąpać psa w szamponie dla ludzi?

Istnieje kilka podstawowych powodów,  dla których absolutnie nie wolno używać do pielęgnacji psów,  kosmetyków stworzonych dla ludzi. Przede wszystkim skóra psa ma inny odczyn,  niż skóra człowieka. PH u ludzi wynosi 5,5 natomiast u psów – 7,4. Dodatkowo włos psa posiada zupełnie inną budowę i właściwości niż włos ludzki. Użycie kosmetyków przeznaczonych dla ludzi, pozbawiłoby psa naturalnej bariery ochronnej przed środowiskiem zewnętrznym. Dodatkowo kosmetyki ludzkie posiadają mnóstwo silikonów, parabenów i substancji zapachowych, które mogłyby podrażnić  skórę zwierzęcia.

Jak często możemy kąpać psa?

Tak często, jak zajdzie taka potrzeba. Obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo świetnej jakości kosmetyków dla zwierząt, które nie tylko nie naruszają bariery ochronnej psa, ale wręcz ją nadbudowują. Nawet codzienne ich stosowanie nie powoduje żadnej szkody dla psa.

Czy istnieje psia moda dotycząca fryzur?

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć, że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też groomera.

KARTA STAŁEGO KLIENTA

W trosce o Naszych Stałych Klientów przygotowaliśmy kartę lojalnościową upoważniającą do atrakcyjnych zniżek i gratisowych zabiegów.

Regulamin Pracowni Cztery Łapy:

  1. Termin wizyty należy zarezerwować telefonicznie, mailowo bądź osobiście w salonie. Godziny przyjęć dostosowywane są do możliwości czasowych Klientów.
  2. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziecie Państwo mogli dotrzeć  na umówiony wcześniej zabieg pielęgnacyjny,  poinformujcie nas o tym w możliwie jak  najszybszym terminie.
  3. Prosimy o punktualność w przyprowadzaniu Pasiaków do salonu, oraz ich odbieraniu po wykonanej usłudze.
  4. Zabiegi wykonujemy czystym  i wyczesanym  zwierzakom, dlatego też nie strzyżemy psów bez kąpieli w salonie.
  5. Znalezione pasożyty zostaną niezwłocznie usunięte, a piesek zostanie poddany zabiegowi dezynsekcyjnemu na koszt Właściciela. O każdej zmianie skórnej , która zostanie przez nas zauważona niezwłocznie poinformujemy.
  6. Stanowiska naszej pracy oraz narzędzia, na których pracujemy po każdym zabiegu poddawane są dezynfekcji i sterylizacji.
  7. Jeśli Twój Pupil jest bojaźliwy, nadmiernie aktywny, cierpi na jakąś chorobę czy jest w podeszłym wieku poinformuj nas o tym fakcie podczas umawiania na wizytę.
  8. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi w przypadku, gdy zachowanie psa uniemożliwia bezpieczną pracę.
  9. Jeśli Twój Pupil na coś choruje lub istnieją inne okoliczności mogące wpływać na złe samopoczucie psa w trakcie i po zabiegu MUSISZ  nas o tym poinformować. Nie ponosimy odpowiedzialności za pogorszenie się stanu zdrowia Psa, którego Właściciel zataił istnienie choroby.
  10. Każdy Piesek przyprowadzony na zabieg pielęgnacyjny powinien posiadać ze sobą aktualne świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie.
  11. Bezpośrednio przed wizytą w gabinecie prosimy nie karmić podopiecznych oraz zabrać czworonoga na spacer, żeby mógł załatwić swoje potrzeby.
  12. Każdy zabieg pielęgnacyjny wykonywany u Naszego Pupila wymaga nawiązania z nimi współpracy, spokoju oraz skupienia, dlatego też  wykonywany jest  pod nieobecność Właściciela. Piesek zostaje wtedy pod opieką pracownika salonu, co w znacznym stopniu zmniejsza u Niego poziom stresu i skraca czas zabiegów. Dla Właścicieli, którzy chcą zostać w gabinecie podczas trwania zabiegu dysponujemy  poczekalnią.
  13. Piesek zostaje wydany wyłącznie osobie, która doprowadziła go do gabinetu lub osobie przez nią wskazanej.
  14. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi pielęgnacyjnej, jeżeli uznamy, że może ona szkodliwie wpłynąć na stan zdrowia Psa
  15. W salonie nie stosujemy żadnych środków uspokajających czy usypiających.
  16. Pozostawiając Psa pod naszą opieką, w pełni akceptujecie Państwo nasz regulamin.